Sportowe emocje wygrały podczas FIT Weekendu

Ponad 7000 zwiedzających wzięło udział w wydarzeniach, które wpisały się w tegoroczny program FIT Weekendu w Targach Kielce. Od 21 do 23 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym królowały sportowe emocje. Była to dobra dawka pozytywnej energii, którą zapewniły ciekawy program wydarzeń towarzyszących. Główny punkt wydarzenia, Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness zamknięto z rekordową liczbą 409 zawodników, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski.

FIT Weekend to multisportowe wydarzenie, które już po raz drugi, w tak rozbudowanej formie odbywało się w Targach Kielce. Trzynastu wydarzeniom sportowym towarzyszyła wystawa firm oferujących suplementy, odżywki, odzież i akcesoria dla aktywnych. Na kilku specjalnie przygotowany scenach odbywały się prestiżowe zawody.

Kulturystyka i fitness na najwyższym poziomie!

– Mistrzostwa Polski z uwagi na sam prestiż tytułu Mistrza Polski  to impreza najważniejsza w kraju i zawsze gromadzi czołówkę najlepszych kulturystów, fitnesek, fitnesmenów – tak o Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness mówił tuż przed zawodami Paweł Fillebron, prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Słowa Prezesa potwierdziły się od 21 do 23 kwietnia w Targach Kielce. Na scenie zobaczyć można było czołówkę polskiej kulturystyki i fitness. Spośród zgłoszonych blisko 500 zawodników, do mistrzostw zakwalifikowano rekordową liczbę 409 kobiet i mężczyzn.

Równolegle z Mistrzostwami Polski w Kulturystyce i Fitness odbywał się Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, który zgromadził 117 zawodników walczących o tytuł najsilniejszego w Polsce.

Zdecydowanie te dwa wydarzenia były najsilniejszym punktem tegorocznego FIT Weekendu. W każdej minucie mistrzostw widownia przed sceną była zapełniona.

Pole dance i pole sport ponownie doceniony

FIT Weekend to także święto pole dance. W tym roku po raz pierwszy odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata Pole Sport w ramach I Mistrzostw PS Pole Sport.

– Pole sport to coś co jest bardzo podobne do gimnastyki. Nie ma tutaj artyzmu, nie ma tutaj dużo tańca i przebrań. Natomiast stricte akrobatyka i technika. Dla jednych może to być troszeczkę nudne, bo występy mogą być do siebie bardzo podobne. Jednak ze względu na sport obowiązują tutaj bardzo twarde reguły, figury, akrobatyka, dużo siły i dużo rozciągnięcia – mówi Karolina Grzywaczewska, organizatorka mistrzostw.

Występy zawodniczek oceniane były przez 8 certyfikowanych sędziów International Pole Sports Federation, miedzy innymi z Węgier, Hiszpanii, Norwegii, Niemiec, Szwecji, Macedonii, Wielkiej Brytanii. W mistrzostwach zaprezentowało się 12 zawodniczek.

Show, które zapowiadali organizatorzy II Pole Dance Show zdecydowanie należało do udanych. Poruszający występ członków jury Anny Valfsson i Slavy Ruza otwierający wydarzenie wywołał salwę braw. Jurorski duet otworzył jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tegorocznego FIT Weekendu. Na scenie zobaczyliśmy również mistrzowski występ trzeciej jurorki Natalii Tatarinstevy. Łącznie w rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczestników – profesjonalistów i amatorów . Dzieci, juniorki, duety, mężczyźni, kobiety – w hipnotyzującym tańcu na rurze pokazało niesamowity urok tej pasji. Artystyczne figury, przepiękne stroje, rekwizyty oraz historie zaklęte w tym tańcu wywoływały podziw gości, którzy tłumnie zgromadzili się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Atrakcyjny weekend w rytmie FIT

Jatomi Fitness Festival, maraton zumby, maraton na trampolinach ze studiem JumpFiT, sześciogodzinny maraton rowerowy – II Kielce Indoor Cycling Marathon, Ogólnopolska Liga Muaythai, Grand Prix Polski Karate Kyokushin, Gigantyczne Tory Przeszkód – trudno na jednym oddechu wymienić wszystkie atrakcje, które towarzyszyły FIT Weekendowi.

Każdy kto odwiedził w miniony weekend Targi Kielce znalazł coś dla siebie, a z pewnością mógł znaleźć wiele motywacji i dowodów, że warto już dziś zacząć swoją przygodę ze sportem.

Gwiazdy kulturystyki i fitness odwiedziły Targi Kielce

Podczas imprezy spotkać można było ciekawych gości. Zwiedzający tłumnie gromadzili się na stoisku firmy FORMOTIVA, gdzie czekało na nich spotkanie z trenerem personalnym i aktorem Tomaszem Oświecińskim. Ponadto w Targach Kielce można było spotkać ambasadorów FIT Weekendu – Tomasza Słodkiewicza, Jarosława Olecha, Wojciecha Pieczabę, Szymona Ładę, Justynę Zięcinę.

Zapraszamy za rok!