Edycja 2017

Praca Kariera Rozwój w Targach Kielce

Oferty praca, praktyk, staży czy szkoleń – to wszystko czekało dziś na uczestników podczas XI Ogólnopolskich Targów Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych, które odbyły się w Targach Kielce

Wydarzenie Kariera Rozwój 2017 w Targach Kielce, to największe tego typu wydarzenie w ództwie świętokrzyskim, przeznaczone dla młodych osób poszukujących nowych możliwości pokierowania swoją karierą zawodową, rozwojem osobistym lub pracy. Tegoroczna edycja, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszyła się dużą frekwencją wśród absolwentów i studentów uczelni wyższych.
Organizatorem targów było stowarzyszenie AIESEC, Targi Kielce, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
– W tym roku ilość osób, odwiedzających Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych jest bardzo dobra – wyjaśnia Agnieszka Kmiecik z Fundacji Centrum Europy Lokalnej, dodając – Na chwilę obecną poszukujemy terapeutów oraz coach-psychologów. Od czerwca tego roku, rusza nasz program, dotyczący płatnych staży dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Oznacza to, że osoby chętne, przechodzą szkolenie w biurach pracy, a następnie są wysyłane do określonych pracodawców, którzy gwarantują im po odbyciu stażu, okres zatrudnienia przez minimum 3 miesiące.
Targach Kielce podczas wydarzenia, można było spotkać wielu absolwentów, którzy zjawili się zachęceni możliwością znalezienia zatrudnienia lub zorientowania się jakie możliwości daje rynek pracy. Wielu studentów, którzy odwiedzili targi pracy przybyło z ciekawości, na jakie oferty mogliby liczyć po zakończeniu studiów. – Jestem jeszcze w trakcie studiów, na kierunku Zarządzanie Inżynierią Produkcji na Politechnice Świętokrzyskiej. Przyszłam tutaj ponieważ chciałam się dowiedzieć jakie oczekiwania mają przyszli potencjalni pracodawcy i na jakie oferty pracy będę mogła liczyć po zakończeniu edukacji. Jestem zadowolona, że tu przyjechałam, bo udało mi się uzyskać dużo informacji – mówi Justyna, odwiedzająca Targi Praca Kariera Rozwój.