PO KARIERĘ DO TARGÓW KIELCE


Targi 2015’ ponad 5 000 zwiedzających kilkudziesięciu wystawcówTargi Praca Kariera Rozwój


Wielu zwiedzających, ciekawe oferty

X edycja Targów „Praca Kariera Rozwój” za nami


X Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych tradycyjnie już ściągnęły do Centrum Kongresowego kieleckiego ośrodka wystawienniczego tłum młodych ludzi szukających zatrudnienia. Swoje oferty pracy dla studentów i absolwentów prezentowały 22 firmy. Niemal każdy z ponad 2500 gości targów chciał zasięgnąć informacji lub zostawić swoje CV.

Jako jedne z pierwszych, zaraz po otwarciu targów pojawiły się studiujące na Politechnice Świętokrzyskiej budownictwo: Ania, Justyna i Kinga. Wszystkie trzy zaopatrzone w odpowiednie dokumenty i pełne nadziei na znalezienie pracy lub oferty ciekawego szkolenia.

Pomysł zorganizowania takich targów jest super – stwierdziły jednogłośnie dziewczyny – nawet to, że możemy zostawić pracodawcom swoje CV dla nas bardzo dużo znaczy.

Na niektórych stoiskach można było nie tylko zostawić swoje dane, ale także wypełnić gotowy formularz aplikacyjny, czasem nawet w języku angielskimi, jeżeli firmie zależało na takiej umiejętności przyszłego pracownika.

Bardzo ciekawą propozycje dla gości targów miało działające na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego od pół roku studenckie Radio Fraszka. Przyjdź do nas ze swoją pasją, a my odnajdziemy dla Ciebie miejsce we fraszkowej ekipie – tak zachęcały ulotki rozdawane przez młodych dziennikarzy przyszłym gwiazdom mikrofonu.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty usprawniające zdobywanie wiedzy Jak się uczą dorośli? czy też prelekcje podczas V Forum Biznes-Edukacja-Rozwój, w całości poświęconego sytuacji studentów na rynku pracy.

Organizatorami jubileuszowej, X edycji Targów „Praca Kariera Rozwój” były: organizacja studencka AIESEC, Targi Kielce oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach.
 
Targi Kielce

AIESEC Kielce

Urząd Marszałkowski

Agata Niemczyk
Koordynator Projektu
e-mail: agata.niemczyk@aiesec.net
tel: 534 660 572

Karol Cichosz
Koordynator ds. Logistyki
e-mail: karol.cichosz@aiesec.net
tel: 603 214 991

Katarzyna Kocuba
Specjalista ds. organizacji targów
e-mail: kocuba.katarzyna@targikielce.pl
tel. (+48) 41 365 12 70

AIESEC Kielce
Al. 1000-lecia P.P. 17
D.S. "Mimoza" pok. 5
25-314 Kielce